20 + 1 фактів про Грецію, які ви напевно не знали

Всі знають, що Греція – колиска західної цивілізації, батьківщина демократії, що в неї гарне узбережжя і що День незалежності відзначається 25 березня. А що ще цікавого ви знаєте про Грецію? Хочете перевірити свої знання, або дізнатись більше про цю чарівну країну, перш ніж ви нарешті вирушите туди в ідилічну відпустку цього літа?

Факти про Грецію, які ви, певно, не знали

 1. У Греції близько 2 000 островів і острівців, але тільки 170 з них є населеними. Найбільші за розміром острови :
  Крит 8 336 кв.км
  Евія (Евбея) 3 670 кв.км
  Лесбос (Мітіліні) 1 633 кв.км
  Родос  1 401 кв.км
  Хіос  842,3 кв.км

2. Греція є країною номер один у світі з виробництва натуральних губок.

3. Ще два століття тому населення Афін складало близько 7000 чоловік. Сьогодні у столиці проживає понад п’ять мільйонів людей, що становить майже половину населення країни.

4. Оточена морем, Греція немає жодного місця, віддаленого від моря більш ніж на 137 км (85 миль). Греція має десяту за протяжністю берегову лінію у світі.

5. Торговий флот Греції становить 70 відсотків усіх європейських судів. Згідно з внутрішнім законодавством, 75 відсотків екіпажу судна повинні мати грецьке громадянство.

6. Приблизно 7 відсотків всього мармуру, який видобувається на планеті Земля, надходить із Греції.

7. У 1950-х роках лише 30 відсотків греків вміли читати та писати. Сьогодні рівень неграмотності становить лише 5 відсотків.

8. Греція займає третє місце у світі з виробництва оливкової олії. Вирощування оливкових дерев у країні почалося ще за давніх часів. Справді, деякі оливкові дерева, посаджені, як відомо, у тринадцятому столітті, досі плодоносять.

9. Незважаючи на те, що Греція оточена морем, 80 відсотків території країни займають гори. У країні немає жодної судноплавної річки через особливості геоморфології.

10. Понад дванадцять мільйонів людей у ​​світі розмовляють грецькою мовою. А саме, 10 млн греків, що  мешкають у країні, близько одного мільйона мешканців Кіпру та ще один мільйон греків діаспори, переважно у США, Австралії та країнах ЄС.

11. Грецькою мовою говорять вже близько 3 000 років, що робить його однією з найдавніших мов у світі.

12. Афіни населені вже 7 000 років, що робить їх одним із найстаріших міст Європи.

13. У середньому греки насолоджуються 250 сонячними днями на рік. Це відповідає 6000 сонячних годин на рік.

14. Середня тривалість життя у Стародавній Греції становила лише 36 років для жінок та 45 років для чоловіків. З усіх дітей, народжених у ті часи, лише половині вдавалося вижити у дитинстві.

15. Сьогодні середня тривалість життя досягла 77 років для чоловіків та 82 років для грецьких жінок. Греція посідає 26-те місце у світі серед країн із найвищою тривалістю життя.

16. У Греції більше археологічних музеїв, ніж у будь-якій іншій країні світу – що цілком природно з огляду на вік її цивілізації.

17. Близько 100 000 птахів із Північної Європи та Азії проводять зиму у Греції.

18. Раби у Стародавній Греції становили 40-80 відсотків населення міст-держав. Здебільшого це були військовополонені, кинуті діти чи діти рабів.

19. Дика природа Греції включає 116 видів ссавців, 18 земноводних, 59 видів рептилій, 240 видів птахів та 107 видів риб. Проте близько половини видів ссавців нині перебувають під загрозою зникнення.

20. Мільйони років тому в геологічні  часи Греція була скелястим масивом, повністю вкритим морською водою. Її гориста місцевість утворилася після зіткнення її тектонічної плити з Європою і навіть сьогодні землетруси в Егейському морі пов’язані з рухами саме цієї плити в літосфері.

+ 1. Греки не називають себе греками, але еллінами. Тому і назва Греція – це не справжня назва країни, а лише латинський варіант визнаний міжнародним суспільством. Справжня назва країни – Еллінська Республіка, а також Еллада.