Історія туризму в Греції

Чи знали ви, що лише якихось  50 років тому Греція ще не була туристичною країною. Переважав внутрішній туризм, який і сьогодні займає велику частину ринку.

Розвиток масового туризму в Греції припадає на кінець 60-х початок 70-х років минулого століття.

Декілька цікавих фактів про розвиток туризму в Греції

* У 1936 році за наказом Прем’єр-міністра Греції Іоанніса Метаксаса будинки на Кікладських островах було перефарбовано у білий та блакитний колір з гігієнічних причин, але також через естетичний смак керманича Елади.

* У 1955 році кількість іноземних туристів в Греції налічувала всього лише біля 200 000 осіб.  А середня тривалість перебування в країні – один тиждень.

* У 1960 році Греція була обрана Британськими Авіалініями (British Airways) №1 напрямок для їх нового літака Boeing 737 із чартерними рейсами з Лютона в Афіни.

* Великий сплеск цікавості до Греції звичайно викликала стрічка «Зорба Грек» із усім нині відомою мелодією до танцю сіртакі.

* На початку 2000-х кількість ттуристів, що відвідали Грецію досягла 9 млн осіб. Не останню роль в цьому зіграв ще один фільм – «Вибір капітана Кореллі» (Captain Corelli’s Mandolin) із Ніколасом Кейджем на Пінелопою Круз у головних ролях.

* У 2013 році кількість відвідувачів Еллади зросла вже до 17,8 млн. осіб. Греція стала однією із найпопулярніших країн для відвідування.

* Вважається, що перший грецький готель було створено в 1968 році на Криті, в селищі Агіос Ніколаос (регіон Лассіті).

* У першій рекламі Грецької Туристичної Організації за основу було взято історичну фотографію Еллі Суйулдзоглу- Середарі ( Ellie Sougioultzoglou- Seraidari, 1899-1998) на якій зображено Парфенон 1929 року (див головне фото).

З того часу, більшість рекламних кампаній та постерів туристичної Греції зосереджувались на об’єктах, сценах повсякденного життя, туристичних напрямках.

Не обійшла стороною Грецію пандемія КОВІД-19. Що також знайшло відображення на рекламних постерах.

В останні десятиріччя  рекламна тенденція звертається до емоційного боку потенційних відвідувачів. “Греція – досліди свої почуття”, “Відчуй Грецію”, “Більше ніж напрямок”, “Все, що тобі потрібно – це Греція” . З останнім важко не погодитись, чи не так? 🙂