У Греції знайдені залишки вина віком 6200 років

Це найдавніший зразок виноробства, який коли-небудь знаходили при розкопках у Європі.

Розкопки проводяться поблизу грецького міста Кавала, в доісторичному поселенні Дікілі Тас, майже у 2 км від стародавнього міста Філіппи, котре, за даними дослідників, було населено  з 6 500 р. до н.е. Залишки вина, знайдені у стародавніх керамічних келихах  датуються  4 200 р. до н.е.

Спільна греко-французька команда археологів працює на майданчику у Філіппах з 2008 року. Нещодавно вони завершили розкопки у поселенні періоду неоліту  (4500 р. до н.е.), де  знайшли сліди вина та обвугленого виноградного насіння разом зі шматками шкіри, які використовували для пресування винограду.

Проведений аналіз залишків на поверхні керамічних горщиків підтвердив наявність винної кислоти, продукту бродіння. А відтак і наявність виноробства в регіоні 6500 років тому.

Археологи вважають, що вони знайшли найдавніші відомі сліди вина в Європі. Найстаріші залишки вина віком 6100 років були знайдені у Вірменії. також сліди 9-річного китайського напою, виготовленого з рису, меду та фруктів.

«Знахідка є особливо важливою для європейської доісторії, оскільки вона є найдавнішим свідченням виноробства в Європі. Історичне значення нашого відкриття є важливим для Егейської та Європейської доісторики, оскільки воно свідчить про еволюцію сільськогосподарських практик та харчування, які впливають на соціальні процеси», – прокоментувала відкриття пані Дімітра Маламіду, спів-голова археологічної експедиції.