Гора Дірфіс: грецька Фудзі

Гора Дірфіс, також відома як Дірфі сама висока гора грецьких островів (якщо не враховувати Крит) знаходиться в центральній частині острова Евія (Евбея). Її найвища точка, пік Делфі (грецькою Δέλφι, не плутати із відомим містом Дельфи , Δελφοί) має висоту 1743м. Його майже правильну пірамідальну форму видно здалеку і нагадує верхівку відомої японської гори Фудзі. Місцеві так його і називають – «маленька Фудзі».

Гірська гряда Дірфіс народилася в той же геологічний період, що й гора Олімп, під час створення альпійської складчастої системи, за геологічними параметрами – нещодавно :).
Кажуть, що у давню давнину на піку Делфі височів храм Іри (Гери) Дірфійської на згадку про її одруження із Діасом (Зевсом), яке відбулося на цій горі. Йому був присвячений термін Дірфі, саме тому його називали «Корфу або Небесний час».
Гірський масив ділить центральну частину Евії умовно навпіл. Якщо дістатись на одну з верхівок, то звідти відкривається захоплююча панорама Егейського моря, а також заливу Евоікос та материкової частини Греції.

Сніг на горі випадає вже у Грудні і тримається як правило до кінця Березня.

Дірфіс є важливою складовою екосистеми острова. Тут беруть початок дві найбільші річки Евії – Месаппіос та Ліла. А довкола скелястої та голої верхівки «маленької Фудзі» простираються густі зелені килими з ялинок, дубів, каштанів та платанів у підніжжя яких криються різновиди їстівних грибів. Все це створює сприятливі умови для виробників вина, меду, сирів острова Евія. А також приваблює чисельних шанувальників еко-туризму, активного туризму (хайкінгу, альпінізму, кайт-серфінгу) винного та гастрономічного туризму, полювання на гриби тощо.