Літній відпочинок в Мармарі

Правду кажуть греки, що острів Евія на Півночі – це Споради, а на Півдні – Кіклади. Маючи на увазі, що Північ острова зелений, соковитий, а Південь – скелястий, сухий. Але Північ, так само як і Кіклади відрізняється лазурним кольором моря.

В селище Мармарі ми вже колись їздили, але взимку. Вже тоді запам’ятались його пляжі, тому було цікаво перевірити ситуацію літом.

Тоді, взимку, думалось що таке місце має бути дуже туристичним. Але я помилилась. У розпалі сезону, на початку серпня, в Мармарі тиша й затишок. Ніякого натовпу. Рідко почуєш іноземну мову. Насичені дні – це субота та неділя, коли сюди приїжджають афіняни. Логічним стає наявність лише одного облаштованого пляжу. А вся інша приморська територія – для «дикунів» із власними парасольками.

А тепер трішки детальніше.
До Мармарі можна дістатись різними шляхами.

На авто через Халкіду. Якщо рухатись з Афін, то витрати на пальне та толли становлять приблизно 25 євро. Дорога до Халкіди приблизно 1,5 години. З Халкіди до Мармарі ще 2 години. Є важкі серпантинні ділянки. Вартує зробити зупинку в самій Халкіді або в Еретрії.
На авто паромом з міста Рафіна. Літній розклад передбачає пароми кожні 1-1,5 години. З центру Афін до Рафіни приблизно 1 година подорожі + приблизно 1 година на паромі. Вартість в один бік:
легкове авто – 21 євро
1 людина – 9 євро
На авто паромом з селища Агіа Маріна (Harbor Aghia Marina) до селища Неа Стіра

Вартість: авто 15 євро, 1 людина – 4,20 євро
Але з Неа Стіри ще необхідно подолати кілометри вихлястої дороги до Мармарі. Поціновувачам гірських пейзажів сподобається )

Не аби який квест мають подолати ті, хто захоче дістатись до Мармарі громадським транспортом. А саме автобусом з 2ма пересадками: Афіни-Халкіда-Карістос-Мармарі. Стиковку часу автобусів ніхто не гарантує. Вартість вийде біля 20 євро на людину. Гарне те, що автобуси комфортабельні, з кондиціонером ( деякі з wi-fi).

Мармарі селище невелике. Всі будинки деруться на гору. Чим вище, тим красивіше вид. Але, звичайно, тим складніше діставатись до набережної. Остання, доречи, класична. З тавернами, кафе, невеличкими магазинчиками.

Пляжі в Мармарі знаходяться по обидва боки від самого селища. Якщо стояти лицем до моря, то прямуючи ліворуч можна потрапити на відомий серед кайт та вінд серферів пляж Мегалі Аммос. Абсолютно дикий піщаний пляж із прозорою водою. Вхід в море не плавний, тобто не для маленьких дітей.

Якщо прямувати від порту праворуч, дорога спершу піднімається догори, а потім знову спускається до моря. І через 5-10 хвилин їзди потрапляєш на довгий-довгий пляж. Дрібна біла мармурова галька, лазурна вода…


Саме тут є тільки один облаштований «біч-бар». Кількість лежаків обмежена (бажано мати свої парасольки), але можна вільно користуватись їх душем та переодягальнею. Звичайно можна замовляти у них напої та закуски.

Висновок такий. Мармарі – це тихий, розмірений, напів-«дикий» відпочинок. Для різноманіття можна відвідати більш жваве сусіднє місто Карістос, а також найближчі пляжі Східного узбережжя.