Острів Лемнос та його “лисі голови”

Лемнос – восьмий за величиною острів Греції площею 476 квадратних кілометрів, і четвертий за довжиною берегової лінії (260 кілометрів). Знаходиться в північній частині Егейського  моря.
Столиця та головний порт Лемноса – місто Міріна, отримала своє ім’я від дружини першого короля острова Фоада. До 1955 року Міріна мало назву Кастро (фортеця), і до цих пір неформально старі мешканці міста його так називають.

Лемнос – вулканічний острів. Багато лісів не побачите, але ж для туристів основне – прекрасні чисті пляжі, якими острів може сміло похизуватись.

Згідно з міфологією, Лемнос – острів Гефеста. Бог вогню і древніх ковалів, впав на Лемнос, коли його батько Зевс вигнав з Олімпу через те, що Гефест зайняв сторону матері (богині Гери) під час сварки батьків. Після довгого блукання між Небом та Землею Гефест впав на вершину гори Мосіхлос (сучасна гора Деспотіс, 52 м заввишки знаходиться на розі доріг Варос-Котсінас-Репаніді). Під час падіння нещасний нащадок Зевса зломав ногу. Місцеві знайшли Гефеста, сприйняли його як дар Небес, піклувались про нього. Натомість молодий бог передавав своє знання щодо ковальства людям.

Однією з цікавинок острова є природні «скульптури», котрі місцеві називають «фрагокефала» (лисоголовий). Знайти їх можна в північній частині острова в затоці Фалакро.  Мільйони років тому, гаряча вулканічна лава виливалася з глибини землі і, як тільки вступала в контакт з солоною водою, застигала. Так і з’явились ці голово-подібні гладенькі твори природи.

Дістатись до острова можна повітрям або морем.  Літаки на Лемнос виконують рейси з Афін щоденно,  а з Салонік 4-5 разів на тиждень.
Паромне сполучення між материком та островом здійснюється з портів Лавріо (Аттіка), Пірей, міста Кавала. Майте на увазі, що подорож з Лавріо триватиме приблизно 9 годин, в той час як з порту Пірей – 24 години. А з міста Кавала рейси здійснюються тільки в літній сезон.