Печерні апартаменти острова Санторині

Кожен рік Санторині притягує безліч відвідувачів. І не тільки через свою унікальну природну красу, фотогенічність . Але і через романтичні помешкання, а саме – печерні апартаменти.

Колись Санторині не був таким гламурним та наповненим туристами островом.  Протягом багатьох століть це місце було оселею для капітанів та судновласників, які могли дозволити собі будувати великі будинки з багатьма допоміжними приміщеннями. Часто багаті родини робили печери на вулканічних скелях Санторині, ідеальне приміщення для збереження своїх дорогих вин. Інколи такі печери передавались робітникам – матросам та їх сім’ям для житла. Коли простір становився замалим, вони виривалися глибше у скелі, щоб збільшити помешкання.

У 1954 році потужний землетрус зруйнував чисельні помешкання на Санторині, у тому числі й печерні. Багато людей покинули острів. Так, наприклад селище Ія у 1960 році мала лише 50 мешканців. Згодом, деякі приміщення було відновлено за допомогою інвестицій Грецької туристичної організації. Протягом  20 років власники виплачували ці кошти. Із розвитком туризму, печери знаходили нових власників, оновлювались та перетворювались на сучасні стильні апартаменти.

Печерні апартаменти не великі за розміром, можуть прийняти до 5-6 осіб. Мають всю необхідну сучасну інфраструктуру та комунікації, невеличкий басейн, а також терасу із шикарним видом. Вартість однієї ночі перебування коштує від 100 до 600 євро, в залежності від сезону.

Цього року, один з таких готелів потрапив до списку Airbnb  як найбажаніше помешкання у Греції . Щорічно Airbnb на основі так званих «списків бажань» своїх користувачів, складає  список найбажанішого житла в різних країнах світу.  У цьому списку є все: від замків та вілл до квартир та купольних будинків! Але найбажанішим житлом Греції виявилась «печера».