Керкіра чи Корфу ?

Якщо ви цікавитесь Грецією, або вже побували, то знаєте, що Керкіра та Корфу – це назви одного  острова. Керкірою його називають переважно греки, а для іноземців (туристичних агенцій) – він Корфу.  Тож чому так склалось ? Чому острів має дві назви ?
Як і буває – це традиція, що склалась історично.
Назва Керкіра (Κέρκυρα) походить від Коркіра – одна з попередніх назв острова. Іншими його назвами в різні часи були, наприклад,  Дрепані та Макріс через продовгувату форму.

Слово Корфу (наголос на «у», Corfu) в свою чергу має три версії походження.

Згідно першої, знову ж таки, від давньої назви острова – Коріфо (Κορυφώ), котра існувала за часів Візантії.

Згідно іншої версії – від слова «коріфі»  («κορυφή» – верхівка). Тому що всі, хто наближаються до острова перше за все бачать верхівку однієї з двох гір – Падократорас (Παντοκράτορας ) та Стравоскіаді (Στραβοσκιάδι), обидві заввишки менше 1 км.

Нарешті, прихильники третьої версії кажуть, що дивне ім’я Корфу, пов’язано з двома укріпленими піками середньовічного міста, де розташована стара фортеця.

Щодо основного міста острову, то його назва Керкіра – без варіантів )

Підсумовуючи, можна тільки здогадуватись яким чином за одним островом зберіглися дві назви. Але обидві назви використовуються і це ніяким чином не впливає на популярність цього прекрасного місця. Якщо ви в розмові скажете Корфу – це не помилка, але одразу буде зрозуміло, що ви чужоземець. І навпаки. Якщо хочете догодити грекам та показати, що знаєте країну – краще вживати назву Керкіра.