Монемвасія. Частина 2 – монастир Панайа Елона

Між селищами Лєонідіо (Λεωνίδιο) та Косма (Κοσμά) знаходиться одна з найвідоміших християнських пам’яток Пелопоннесу – монастир Святої Елони (Παναγία Έλωνα).

Невідомо точно, коли було засновано монастир. За однією з версій, у 6 ст. мешканці селища Елос дістались цієї місцевості переховуючись від набігів слов’ян. Вони привезли із собою ікону і започаткували обитель на неприступній скелі.

За іншою версією, що подібна до історії чудотворної ікони Святої Тріпіті, біля 1300 року вівчари побачили на скелі джерело світла. Дістались, щоб перевірити що це таке, і знайшли ікону Богородиці з дитям. В той час в районі перебували двоє монахів, котрі отримали наказ від Архієпископа заснувати монастир на місці, де була знайдена ікона. Протягом століть монастир будувався, розширювався і зберігся до наших днів. А з іконою Богородиці з дитям, звичайно, пов’язують чудотворні події. У 2006 році ікону вкрали. Ця подія викликала великий національний та навіть міжнародний резонанс. Завдяки швидким діям поліції , чи можливо ще одному чуду (?), вона була знайдена через 38 днів та повернута на своє місце.

Для сучасного мандрівника монастир Святої Елони перше за все – це неймовірної краси природне оточення. Захоплення людьми, що спроміглись в такому місці не тільки збудувати помешкання, але й вирощувати на невеличких терасах якусь їжу, утримувати домашніх тварин. Тобто забезпечувати себе продуктами першої необхідності в екстремальних умовах. Сюди також заїжджають любителі хайкінгу, щоб помандрувати довколишніми тропами.

Сьогодні в монастирі ніхто не мешкає. Всім завідує священник з жінкою, котрі приїжджають сюди тільки для того, щоб відчинити монастир для паломників та мандрівників.

Ми, за традицією, придбали собі «сувеніри» – місцевий мед та трави, що продаються перед входом до монастиря – та направились до місця локації, до Монемвасії.

Подорож до Монемвасії:

Частина 1 – маршрут