Острів Лефкада. Гірське село Карья та каплиця Пророка Іллі

Лефкада – острів невеликий. Вся центральна частина – це гірський масив, найвищою точкою якого є гора Ставрота 1158 м заввишки. Гірських доріг не так вже й багато, тому вивчити цей регіон протягом навіть тижневої відпустки реально.

Окрім того, якщо хтось запізнився і не може знайти житло біля моря, то запевняю вас, що вілли, апарт-готелі в горах Лефкади нічим не гірше. Більшість з них мають басейн та гарний вид на море. А дорога з будь-якої точки до найближчого пляжу  не займе більше 20 хвилин автомобілем. Натомість в горах не так спекотно навіть влітку, чутно спів пташок та неймовірно чисте повітря. І, звичайно, місцеві екологічні продукти.

Найбільшим селищем гірської Лефкади є Карья (Καρυά, Karya). Воно знане рукотворами місцевих майстрів: ткані килими, вишивка, вироби з оливкових дерев. Тут є принаймні два музея: вишивки (приватна колекція Марії Кутсохеро) та музей радіо-техніки (також приватна колекція місцевого жителя).

Карья – ідеальне місце для перепочинку протягом мандрівки серед гір. На центральній площі можна знайти декілька кафе та таверни, магазин з продуктами та сувенірами. Декілька фактів про це селище, котрі мене вразили та примусили із захопленням дивитися на місцевих.

Перше те, що центральна площа була побудована на кошти місцевого жителя (Йоргоса Катоподіс-Костарелоса, Γεώργιος Κατωπόδης – Κωσταρέλος), котрий емігрував до Штатів, але у 1950 році у пам’ять про своїх батьків надіслав гроші до рідного села. Про це говорить пам’ятна мармурова плита біля платану.

По-друге, кожен рік в Карья проводять фольклорні свята із залученням молоді. Наприклад, традиційне трьох денне весілля з обрядами та вбранням притаманними цій місцевості.

По-третє, в селище є своя волонтерська група, котра переймається чистотою довкілля, підготовкою до свят та іншими громадськими питаннями.

Повертаючись до площі… тут в старенькому кафе «ΚΑΦΕ ΠΙΕΡΡΟΣ από το 1969» готують одну з найсмачніших кави, що мені доводилося куштувати в Греції. Щоб не переплутати з іншими – ця кав’ярня на площі має металеві круглі столи та металеві стільці з синіми пластикові плетеними сидіннями.

Мандруючи гірською Лефкадою обов’язково відвідайте  каплицю Пророка Іллі. На гугл-мапі можна знайти вводячи «Profitis Ilias Lefkada», є також координати GPS: Ν38 46 968, Ε20 40 936, але не перевірені.

З розташованої на одній з найвищих точок острова каплиці відкривається неперевершена панорама на 360 градусів. Дорога до неї переважно ґрунтова, тож туди добираються або пішки, або на позашляховику (взагалі будь-який автомобіль 4х4).

В каплиці можна запалити свічку, залишивши 20-50 центів пожертви. Але оголошення нагадують, що їх треба загасити самостійно аби уникнути пожежі.

20 Липня – іменини Іллі, а однойменна каплиця має в цей день свято. Її прикрашають квітами та проводять службу.