Острови, котри називаються як німфа

Коли маєш багату міфологію та численні острови, проблеми з назвами останніх не виникає. Давньогрецькі боги вели дуже активне життя (як суспільне так і особисте). Коли божествена істота мала стосунки зі смертною, то виникали напів-боги, котрі були наділені магічними, надлюдськими властивостями. Такими були й німфи — це напівбогині, дівчини, жінки, що уособлювали стихію.
Їх колиска – лоно природи. Незважаючи на свій прекрасний вигляд, німфи – істоти досить суперечливі. Вони могли довести людину до божевілля, навести сказ, а могли послати натхнення і обдарувати пророчим даром.

Як відомо, багато назв в Греції походять з міфології. Це стосується і назви островів. Колись вже писала про походження назв грецьких островів. Але виникло цікаве питання – які грецькі острови мають назву за ім’ям німф?

Кількість заселених островів в Греції коливається від 166 до 227 (всього ж налічують біля 6000). Як і німфи – деякі імена островів відомі, а про деякі взагалі не знайдеш інформацію.

Наприклад, острів Перісте́ра (Περιστέρα), котрий відноситься до островів Північні Споради. Розташований в західній частині Егейського моря, територіально належить до муніципалітету Алонісос ному Магнісія периферії Фессалія. Згідно останніх даних (2001 рік) на ньому мешкали всього 5 осіб. А Перістера – це німфа зі світи Афродіти.

Ще один острів – не поширений в туристичних буклетах – Астипалея. Найзахідніший з островів Додеканеса названо на честь німфі Астипалея (Αστυπάλαια).

Відомі афінянам острови Егіна (Αίγινα) та Саламіна (Σαλαμίνα) також мають ім’я німф.

А острову Сімі (Σύμη) позичила своє ім’я морська німфа.

Виявилося, що багато відомих грецьких островів мають назву за ім’ям німф. Але треба зазначити, що в кожному випадку можуть бути й інші пояснення походження назви острова.

Найбільший острів – Крит. Його назва за одною з версій походить від імені німфі Кріті (Κρήτη), котра охороняла золоті яблука Гесперід.

Інший відомий острів – Родос, можливо було названо на честь німфі Родо ( Ρόδο), доньки Посейдона та однієї тельхіні. Тельхини – вулканічні божества морської глибини, за переказами, найдавніше населення Родоса, котрих вважали супутниками Посейдона.

Lindos

Чарівний острів Керкіра також має назву через німфу Керкіра (Κέρκυρα). Керкіра була донькою річкового бога Асопа. Сам Зевс (Діас) закохався в неї та відніс на відлюднений острів, щоб красуня нікому не дісталася. Плодом цього союзу став Феакас (Φαίακας ) та цілий народ феакі. Феакі згадуються в “Одісеї” Гомера разом із лотофагами як блаженний народ, котрим опікувався Посейдон.

Несподіваним стало походження назви острова Хіос (Χίος). Згідно міфології, його було названо на честь доньки першого жителя – німфі Хіоні (Χιόνη). Несподівано те, що по-грецькі “хіоні” (χιόνι) – це сніг. Тож інша версія походження назви острова пов’язана з ім’ям сина Посейдона Хіоса, під час народження якого випало багато снігу.

Напевно – це не всі острови, що мають назву за ім’ям німф, але більшість з того, що вдалося знайти з онлайн джерел.