Чарівна подорож туристичним поїздом по горі Піліо (Пеліон)

Гора Піліо (Пеліон) надзвичайно цікавий та красивий регіон. Затишне місто Волос, мальовничі горні селища, напівдикі пляжі – і все це оповито міфами та легендами.

Одна з легенд регіону – туристичний паротяг, котрий в народі називають тренакі Піліу (маленький поїзд Піліо), або тренакі  «Мудзуріс» (що в приблизному перекладі означає «замазура» ).

Колись, у далекому 1903 році залізнична лінія поєднувала місто Волос з гірським селищем Мільєс (Μηλιές).

Сьогодні мандрівники можуть зануритися в міфологію легендарної гори кентаврів на відрізку Ано Лехонья-Мільєс ( Άνω Λεχώνια- Μηλιές).

З весни до осені маленький поїзд виконує туристичні рейси, із зупинкою для фотографування, або на каву, чи стопку ціпуро (грецька горілка) на мальовничій станції Ано Гадзеас ( Άνω Γατζέας).

Працює поїзд в основному по суботах та неділях. Тільки в серпні – кожен день. Розклад поїзду трішки дивний. Наприклад, у 2016 році він виглядав так:

10-00 Відправлення  з Ано Лехонья
11-35 Прибуття в Мільєс
15-00 Відправленн з Мільєс
16-30 Прибуття до Ано Лехонья

Вартість квитка в обидві сторони –  18 євро для дорослих та 10 євро для дітей. В одну сторону – 10 євро та 6 євро відповідно.

Подорож розпочинається зі станції Ано Лехонья, до якої можна доїхати  на автомобілі , приблизно 12 км від Волосу в напрямку Кала Нера (Καλά Νερά).

Біля станції є місце для паркування. Звичайно, можна «спіймати» тренакі на інших станціях – Ано Гадзеас чи Мільєс . Але в Мільєс, наприклад, не так вільно з паркуванням, особливо у вихідні.

Поїзд їде повільно, не більше 20 км/год, що дає змогу насолодитися видами зелених схилів з густою рослинністю платанів.

Весь шлях наповнено  багатством природи та архітектури зі старими, але цікавими спорудами з мармуру і сірого вапняку – арочні мости, арки і отвори тунелів. Особливо захоплює подих перетин двох мостів. Кам’яний, п’ятиарочний має назву Калорема. А великий металевий – Де Кіріко, за прізвищем інженера, під керівництвом якого було побудовано міст.

Згідно розкладу, на кінцевій зупинці подорожі, в селищі Мільєс, мандрівники мають 2,5-3 години вільного часу. І тут є чим себе зайняти. Традиційно – прогулянка вуличками селища, обід в одній з таверен. Нетрадиційно – селище має бібліотеку та етнографічний музей. Оскільки це заклади державні, то й працюють вони у визначені години. Якщо пощастить – можете відвідати і їх.

А потім – дорога назад, до Ано Лехонія.  Та сама дорога, але дає можливість ще раз і під іншим кутом помилуватися краєвидами.

Як відомо, гора Піліо – це місце, де жили кентаври, а також «дача» 12 грецьких Богів з Олімпу.  В районі останнього повороту перед Мільєс,  на верхівці гори, де видніється часовня Аргангела, є печера самого відомого кентавра – Хірона. Наразі вона не використовуються. Але кажуть, що веде на протилежно сторону гори.
Хірон, як відомо, був вчителем Ахілла.

Він подарував батькам Ахілла спис магічної дії, котрий Ахілл використовував під час Троянської війни, а також використовував його для лікування своїх ран.

Окрім того, дослідники наполягають, що на місці терміналу залізничної станції Мільєс відбулося одруження батьків Ахілла – Пелея та Фетіди. Ця романтична історія заслуговує окремої розповіді )

Ось таку пригоду можна організувати собі, перебуваючи в районі гори Піліо, в місті Волос та довкола.