Чому в Греції святкують Різдво 25 грудня?

25december

Нещодавно ми розібралися з тим, що існує два різдвяних символи Греції. І ось нова загадка: чому греки святкують Різдво 25 Грудня (як католики), а не 7 Січня як інші ортодоксальні християни?

Це питання заплутане та має відношення до суворих церковних догм.

Колись весь світ вів відлік днів згідно юліанського календаря.  Але в його розрахунках була закладена помилка, яка з роками склала 10 діб. Тому в 1582 році Папа Римський Григорій ХІІІ на основі проекту італійського лікаря і математика Луїджі Ліліо здійснив реформу календаря, який отримав назву – григоріанський.  Цей календар одразу прийняли майже всі католицькі країни, «змістивши» також релігійні свята у відповідності до нового стилю.

Греція також прийняла григоріанський календар для повсякденного життя. Але, на той час, будучи вже ортодоксальною країною, через супротив церкви не могла прийняти «католицький» розрахунок для своїх свят. Тому, сербський професор-астроном Мілутін Міланкович розробив модифікований юліанський календар, котрий отримав назву – новоюліанський і до 2800 року збігається з григоріанським календарем.

Тому наразі в Греції всі релігійні свята співпадають по даті з католицькими.  Однак, існує 2 виключення.

Перше – це Афон, де як і в Україні, Єрусалимі, Грузії, Сербії й Росії церква дотримується юліанського календаря для свят.

Друге – це Великдень, розрахування дати якого – окреме правило.

Таким чином в Україні всі релігійні свята «запізнюються» від Греції на 13 днів. Окрім Великдня, котрий ми святкуємо разом з еллінами в той самий день.

Leave a Reply