Легендарний Пелікан Петрос

pelican-petros0

Що перше спадає на думку при слові «Міконос»? Біла кікладська архітектура, неймовірні заходи сонця, веселі вечірки та селебрітіз… Але справжня зірка острову Міконос  – це пелікан Петрос.

Коли Петрос прогулюється вуличками Хори всі намагаються сфотографуватися з ним, відзняти відео, або все одразу.

Пелікан Петрос – це талісман острову, його візитна картка. Центр тяжіння, якщо хочете. Згідно легенди, у далекому 1958 році один рибак підібрав пораненого пелікана. Взяв його до себе до дому, надав медичну допомогу, піклувався про нього з надією, що птах одужає та відновить свої сили. І коли настав цей день, чоловік відпустив пелікана, але…. птах нікуди не полетів.  Напевно він був настільки зворушений ставленням до себе, що не захотів нікуди летіти. Міконос став його домівкою.

Пелікан Петрос прожив щасливо на острові біля 30 років, але загинув трагічно. Місцеві кажуть, що його збив якийсь п’яний водій. Місцеві мешканці невдовзі знайшли заміну своєму улюбленцю. Частіше за все його помічали біля таверни «Нікос», тому й прозвали його так само.

Сумна новина про загибель пелікана Петроса швидко розповсюдилася по світу. Гамбурзький зоопарк відгукнувся з подарунком. Вони надіслали Міконосу іншого пелікана на ім’я Петрос Молодший. В свою чергу  й Джекі Кеннеді-Онасіс подарувала острову дівчину-пелікана на ім’я Ірен.

pelican-petros1

Але історія на цьому не закінчується. Вона повторюється.

В 1995 році на острові знову знайшли пораненого пелікана, його вилікували і він залишився з людьми.  В 2013 році суспільство знову сколихнулося від сумної звістки про загибель одного з пеліканів Міконосу, знову від наїзду автомобіля.

Сьогодні постійно на Міконосі мешкають 3-4 пелікани. Через те, що туристи не відрізняють птахів між собою, то називають всіх «Петрос». Пелікани Міконосу знають, що популярні та мають належне для зірок  частування від гостей острова та місцевих таверн. Птахів частіше за все можна побачити в парах на набережній, або поодинокими, що гуляють вуличками.

pelican-petros2

В будь-якому разі, фотографія з пеліканом Петросом з Міконоса – це must have для всіх, хто відвідує острів.

 

Leave a Reply