Збирання оливок

img_20121108_122653

Легенда розповідає, що перше оливкове дерево в Греції посадила (якщо так можна виразитися) богиня Афіна під час змагання з Посейдоном за право бути керманичом великого міста . Вона перемогла, а місто назвали на її честь – Афіни.

Але, повертаючись до дерева. Кожен рік, починаючи з листопада і аж до грудня в Греції збирають оливки.  Як це відбувається?

olivecollection3

Треба зазначити, що всі греки, що мешкають в селі мають оливкові дерева. Хтось більше, хтось менше. Олива – мабуть найпідходяще дерево для грецького клімату та ландшафту, хоча росте здебільшого в південній частині країни, до 500 м над рівнем моря. Вище – вже гине в холодний період року.

Збирання оливок для власного споживання процес трудомісткий. До часів кризи багато греків наймали іноземцівв для збирання оливок. Але зараз це роблять переважно родиної та залучають рідню.

Під кожним деревом розстилають полотно.

olivecollection

Беруть спеціальні граблі…

olivecollection7

та за їх допомогою очищають кожну гілку від оливок.

mazema_elias3

olivecollection2

olivecollection4

Ти, хто мають багато дерев, зрізають гілля, а вже потім зчищають оливки.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Оливки падають на полотно. Коли їх стає забагато, полотно обережно згортають…

olivecollection1

і пересипають врожай у ящики,

olivecollection8 Або мішки

olives-sack

Потім оливки везуть до “еліотрівіо” – місце, де оливки перечавлюють на олію. І тут у власника оливок є два варіанти: він може одразу взяти олію (але не зі своїх оливок), або почекати і вже отримати свою оливкову олію.

Після того, як оливки попадають в “еліотрівіо”, вони проходять новий етап, про який мо обов’язково напишемо окремо.

Щодо промислового збирання оливок, то власними очами ми цей процес не бачили. Звичайно, що в цьому випадку процес повинен бути механізованим. Пошуки в інтернеті дали ось таку фотографію.

olivecollection6

Leave a Reply