Егіо. Чудотворна ікона Богородиці Тріпіті («Παναγία η Τρυπητή»)

panagiatripiti01

Була неділя, кінець квітня і ми, повертаючись з Патри, не знали як провести час. Не хотілося дуже рано повертатися до готелю в  Афінах, столицю ми вже відвідували не вперше. Спочатку план був зупинитися біля Корінфського каналу, прогулятися та посидіти в кафе в Лутракі. Але по дорозі наш погляд перехопила одна церква незвичної для Греції архітектури, яка була прикрашена прапорцями, котрі кажуть про те,

що відбувається якесь свято.  Це було місто Егіо (Αίγιο), церква «Життєдайне джерело» («Ζωοδόχος Πηγή» ), більше відома серед людей  як Богородиці Тріпіті.

img_5346

Десь у 1550 році, у водах затоки під час шторму одинокий корабель загубив шлях. Тим судном керував одинокий моряк, який раптово побачив світло маяка. Наблизившись до  джерела світла він знайшов всього лише печеру , а в ній ікону , яка випромінювала те саме світло.  Ікону назвали Богородиця Тріпіті (від грецького слова «тріпа» – діра).  На тому місті, з часом була побудована церква, де і наразі можна побачити ту саму печеру – 2 метри заввишки, 2 метри ширини та 3 метри глибини, де до кінця днів своїх моряк прожив чернцем, дякуючи Пресвятій за спасіння та оберігаючи ікону, яка згідно чисельних свідчень була чудотворною.

img_5348

Цю історію ми вже дізналися в самій церкві, подолавши 150 мармурних сходів, адже церква побудована на скелі, 30 метрів над рівнем моря. Часто зупинялися, щоб помилуватися чудовим садом.

img_5344

img_5342

Внутрішнє приміщення як і зовнішнє зовсім не виглядає як церква. Скоріше як частина палацу: мармур, колони, навіть свячена вода –  у фонтані. Біля останнього надпис “ΝΙΨΟΝ ΑΝΟΝΗΜΑΤΑ ΜΗ ΜΟΝΑ ΝΟΨΙΝ”  – «очисть гріхи , не тільки лице».

panagia_trypiti

Про прапорці біля церкви. Виявилося, що в ці дні як раз готувалися до святкування найбільшого свята.  8 Травня 1933 було офіційно визнано свято Богородиці Тріпіті. Відтоді кожен рік сотні вірян приїжджають в Егіо, щоб вклонитися їй.

img_5340

Побачили й ту саму ікону. Ми з чоловіком в той час тільки рік як побралися.  Дітей вже хотіли, але не виходило, почали звертатися до лікарів в пошуках проблеми. Тому, стоячи перед цією іконою, я попросила про повноцінну сім’ю.

Ми покинули церкву, спустилися до набережної, де працював базар.

img_5350

Різні дешеві дрібнички

img_5351

img_5353

сувеніри.

img_5349

Проїхалися до самого міста Егіо, яке не викликало будь-яких позитивних почуттів. Колись міцний виробничий центр наразі переживає не найкращі часи.

img_5363

Є невеликий порт.

img_5354

img_5365

Встигли відвідати Корінфський канал, прогулятися в Лутракі. Про церкву та ікону я і не згадувала ніколи. Аж доки, майже через рік, не народилася моя перша дитина. Тільки тоді я зрозуміла, що завагітніла всього лише через місяць після прохання біля ікони Богородиці Тріпіті, без спеціального лікування.  Дива трапляються!

К.В.

Leave a Reply