Ідра – спокій, насолода та ослики

idra01

Текст та фотографії:  Elena Angelousi

В цей раз занесла мене доля на острів Ідра ( Ύδρα), який знаходиться в 37 морських милях від Афін, тобто приблизно 1,5 години на катамарані. Ідра належить до групи островів Саронічної затоки і разом з островами Егіна, Порос, Агістрі, Спецес рекомендується до відвідування.

Ідра – це острів-скеля з багатою історією. Це острів спокою, де можна відпочити від шуму автомобілів. Це острів, де можна гуляти вздовж моря, дивитися, як морські хвилі розбиваються об скелі, слухати шум прибою, дивитися на кораблі, насолоджуватися прогулянками по маленьким білосніжним вуличках, пити холодну каву, сидячи на терасі, пообідати чи повечеряти в таверні, якій майже 200 років, купатися, загоряти і просто насолоджуватися життям.

idra00

Острів виявився невеликий (приблизно 60 кв. км), але дорогим у порівнянні з сусідніми.
Дістатися до острова можна з порту Пірей (Афіни) на катамарані. Квиток коштує 28 євро, в той час як на Егіну або Порос з Афін можна доїхати за 10-15 євро (дивлячись чим добиратися, паром буде дешевше).

idra010

Я коли побачила цього красеня в перший раз, моє серце було вражене. Відчуття від поїздки на цьому  чуді можна порівняти з польотом на літаку. Той же трепет в душі, передчуття подорожі й радість.

М’який салон з кондиціонером, телевізори і бар, де можна взяти смачні кави і що-небудь перекусити. Загалом, комфорт, затишок та приємний сервіс. Все для людей. І найприємніше – зовсім не відчувається хитавиця. Відчуття, що ця махина летить над водою.

В одній з найбільших бухт острова розмістилося головне містечко. Також на острові є десяток селищ. Всього на острові проживає близько 2 тис. мешканців. Уздовж моря є дуже мальовнича дорога, по якій можна гуляти і насолоджуватися природою, морем і свіжим повітрям.

idra03

Вартість проживання на острові також трохи вища в порівнянні з прилеглими островами. Але! На острові немає автомобілів! Майже немає автомобілів, тому що є одна машина, яка вивозить сміття. Але, думаю, це не вважається 🙂

Ідра – острів скелястий і автомобільних доріг на ньому немає. Тому місцеві жителі широко використовують віслюків та коней. Рано вранці ці милі тварини вишиковуються уздовж затоки і чекають, коли на них що-небудь навантажать. Іноді, на віслюках катаються діточки й туристи. До речі, набережна, на якій стоять ці ослики, досить чиста. Якщо хтось, вибачте, накакав, то це відразу ж змивається. Тварини дуже милі, можна гладити. А якщо господар дозволить, то можна і погодувати чимось смачненьким.

idra05

Пляжі на Ідрі, чесно скажу, не дуже. Оскільки берег скелястий, то великих, широких пляжів з білим піском немає. Є невеликі бухти з темним вулканічним піском та галькою, або ж можна знайти обладнані спуски в море прямо з каменів (зі сходами як в басейні).

Причому! На пляж потрібно ще дійти. Час в дорозі залежить від того, на який пляж ви хочете піти, і може скласти від 10-15 хвилин до 4-х годин пішки :). За окрему плату доброзичливі греки можуть відвести вас на пляж на моторному човні. Вартість тут залежить від віддаленості пляжу і становить від 5-6 євро до 20 євро з людини (це за поїздку на пляж і назад).

Ну, а економний турист може, звичайно, гуляти і гуляти і гуляти 🙂

idra013

Ідра має дуже багату історію. До початку Визвольної війни (1821 р.) його населення складало 28 000 осіб, з яких близько 10 000 були моряками. Близько 120 озброєних торгових кораблів острова Ідра приєдналися до флоту повсталих проти турків островів Спецес і Псара.

idra015

Розміри флоту Ідри робили його першим серед цих островів і, як наслідок, перший адмірал автоматично ставав командувачем всього революційного флоту. Кораблі Ідри взяли участь практично у всіх морських битвах Визвольної війни 1821-1829 рр., здійснюючи походи до Олександрії та Бейрута. Турки спробували взяти острів у вересні 1822 року, але програли битву.

idra02

І це не дивно, тому що навіть зараз практично кожен будинок на острові – це міні-фортеця. Багато будинків оточені кам’яними стінами заввишки в декілька метрів. Вікна в будинках маленькі, часто з гратами. І взагалі, дуже багато будівель побудовані з каменю. idra016idra04

Незважаючи на таке бурхливе минуле, наразі цей острів спокійне, райське місце. Уздовж затоки в кафе і тавернах відпочивають туристи, всілякі човни, човники, яхти, катамарани і парою снують туди-сюди. Можна годинами сидіти на набережній, пити холодну каву і милуватися.
idra012

Leave a Reply