Острів Лефкада, стисло про головне

IMG_0930

Невипадково головна фотографія цієї статті – море.  Острів Лефкада в першу чергу – це море і все довкола нього. Як казала одна знайома: «більш синього моря я не бачила». В цій розповіді розкажемо де жити на Лефкаді, а також про пляжі Лефкади.

Лефкада – один з найпопулярніших островів Греції через транспортну доступність . Щоб попасти на нього, треба лише перетнути маленький понтонний міст.  Острів Лефкада належить до «родини» Ептанісья – «сім островів» Іонічного моря. Компанію йому складають  Корфу (Керкіра), Кефалонія, Ітака, Закінф (Закінтос), Паксос, Кітіра.

Ім’я своє острів отримав через білий колір скал, котрі видніються з моря. Слово «лефкос» – з грецької «білий».

IMG_0399

IMG_0404

Щоб краще описати цей острів, поділимо його умовно на 2 частини – східну та західну. Тому що вони – як два різних обличчя 🙂 Відправною точкою буде столиця острова – місто Лефкада.

Почнемо  зі східної частини. На мапі – це «вниз» від міста Лефкада.

lefkada_map

Ця частина острова більш зелена, відносно полога біля води. Останнє, а також близкість до материка обумовили наявність великої кількості селищ. Більшість готелів знаходяться тут.

IMG_0331

IMG_0341

Каріотес (Καριώτες), Лігья (Λυγιά), Епіскопос (Επίσκοπος), Нікіана (Νικιάνα), Нідрі (Νυδρί) – всі готелі та апарт-готелі недалеко від невеличких пляжів. В кожному містечку є продовольчі магазини, кафе, таверни, рибні таверни.

Нідрі – саме велике містечко,  саме туристичне.  Довга набережна, багато кафе, магазинчиків різноманітних. Звідси відпливають екскурсійні кораблі, є дайвінг-клуб.

IMG_0713

Ось, такий вид зі східного узбережжя вранці.

IMG_0900

IMG_0901

Селища Стено (Στενό) та Вліхо (Βλυχό) – це ремонтні бази для суден. Зупинятися там жити не дуже вдалий варіант, море тут бруднувате.

Цікавими містечками є Порос (Πόρος) , Мікрос Ялос (Μικρός Γιαλός), Сівота (Σύβοτα). Перші два – це тихі селища з гарним пляжем. Порос знаходиться на горі, звідти відкривається дивовижний вид, а також можна проїхати на пляж Камарі (Kamari).

На фото – пляж Мікрос Ялос (його ще називають пляж Порос, Poros beach)

Mikros Yalos

А Сівота – колоритний прихисток для яхтсменів, або романтичної вечері.

Sivota

Кінцева точка цієї частини – селище й однойменний пляж Васілікі (Βασιλική).  Воно відоме серед шанувальників віндсерфінгу. Кажуть, що в цьому місці постійно дує вітер, що і треба для віндсерферів.

IMG_0988

IMG_0985

Взагалі, пляжі східної частини мало відрізняються від пляжів на материку.  Тому більшість відпочиваючих, де б вони не зупинилися жити, беруть авто або мотоцикл та прямують на західну частину острова.

Західне узбережжя Лефкади – це просто чудо. Його пляжі постійно потрапляють в рейтинги найкращих пляжів світу\Європи.  Це, в першу чергу пляж Егремні та Порт Кацікі.

IMG_0420

Дивовижна краса також на пляжах Агіос Нікітас (пляж Мілос, Μύλος), Пєвкулья (Πευκούλια), Кафізма (Κάθυσμα), та довгий пляж Агіос Іоанніс (Άγιος Ιωάννης).

Пляж Кафізма
IMG_0907

IMG_0955

Агіос Нікітас – це повноцінне селище. Біля інших пляжів є обмежена кількість апарт-готелів, вілл.

Цікавий район  Фріні (Φρύνι) – пригород Лефкади. До західного узбережжя всього 15 хвилин на машині. Місто Лефкада  зовсім поруч. Великий недолік цього району – погана питна вода, треба купувати бутилі в магазині.

Найближчий до Фріні пляж –  Агіос Іоанніс, котрий вже зазначали вище. Улюблене місце кайтсерферів.

IMG_4928

Поціновувачам еко-туризму можна запропонувати зупинитися в Тсукаладес (Τσουκαλάδες), або в Аспроєраката (Ασπρογερακάτα). Вони знаходяться вже в гірській частині острова, але відносно недалеко від пляжів західного узбережжя та від міста Лефкада.

Я провести вільний час на Лефкаді, що подивитися, про місто Лефкада, про найкращі пляжі Лефкади, що цікавого в горах Лефкади та інше розповімо окремо.

Leave a Reply