Вина Долини Муз

Долина Муз у Стародавній Греції була святилищем присвяченим Дев’яти Музам, донькам Зевса (Діаса). Кожна з Муз була покровителькою одного з видів мистецтв. Тому у Долині Муз, з 6 століття до нашої ери проходили фестивалі присвячені музиці, поезії, трагедії.

Continue reading

Мастіха острову Хіос

Continue reading

Збирання оливок

img_20121108_122653

Легенда розповідає, що перше оливкове дерево в Греції посадила (якщо так можна виразитися) богиня Афіна під час змагання з Посейдоном за право бути керманичом великого міста . Вона перемогла, а місто назвали на її честь – Афіни.

Але, повертаючись до дерева. Кожен рік, починаючи з листопада і аж до грудня в Греції збирають оливки.  Як це відбувається?

Continue reading

Квітка Кноського палацу

sea-daffodil0

Коли літо добігає свого кінця, на піщаних пляжах Егейського моря розквітає ніжна та рідкісна квітка. Її офіційна назва – панкрацій морський (Pancratium maritimum). Але більш відома як морська лілія, піщана лілія, або морський нарцис. В Греції ще зустрічається назва «лілія Богородиці» через те, що починає розквітати 15 Серпня (свято Успіння Богородиці).
Continue reading

Екзотичний плід опунція

Opuntia0

Неймовірно, скільки назв має цей плід: колюча груша (Prickly pear), фігова опунція, індійський інжир. І все це  – кактус опунція (Opuntia, φραγκοσυκιά, οπουντία η ινδική συκή).
Continue reading

Про оливкову олію (нектар богів)

Olive Oil Greece

Оливкове дерево – благословенне дерево, котре росте в кам’янистих та безплідних районах Середземного моря. Плодоносить в несприятливих умовах посухи, сильних вітрів та високих температур. Його довговічність та продуктивність написала історію народів Середземномор’я.

Continue reading

Гірський чай

Tsai tou vounou

Хоча гірський чай є відомим, протягом багатьох століть, як відвар, він ніколи не був у моді, не увійшов до англійських салонів, не служив у якості ліків, або супроводжував пироги та печиво, як класичний чай.
Continue reading

20 кращих грецьких вин у 2015 році в Oinos

Ці 20 вин з грецьких виноградників отримали найвищі оцінки від команди Oinos у минулому році. Вина з усієї Греції, від Криту до Тракії протестовано й відібрано залежно від якості, цінності, смаку та їх унікальності.
Continue reading

Лотос, который не цветок

Среди греческих фруктов, которые созревают в конце осени-начале зимы выделяется один, название которого вводит многих в заблуждение. Это лотОс
( λωτός). Хурма, по-нашему )

DSC_0070_01b

Этот фрукт, свежесорванный, имеет горьковатый вкус. Но, отлежавшись несколько дней, становится сладким и сочным. Это связано с тем, что содержание танина, входящего в его состав, уменьшается, а содержание сахара увеличивается. Хурма (лотОс) обладает множеством полезных веществ: калий, магний, витамин С, семейство витаминов В, бетулиновая кислота (иммуностимулятор), фолиевая кислота.

Согласно мифологии… Continue reading