Гірський чай

Tsai tou vounou

Хоча гірський чай є відомим, протягом багатьох століть, як відвар, він ніколи не був у моді, не увійшов до англійських салонів, не служив у якості ліків, або супроводжував пироги та печиво, як класичний чай.
Перевагу йому надають наші бабусі та дідусі не як напою для насолоди, але в якості лікарського засобу, бо вони відчували його заспокійливі властивості. Останніми роками це доведено з наукової точки зору, його лікарські властивості вивчаються в лабораторіях вченими.

Трохи історії

«Гірський чай» (το τσάι του βουνού) з рослини Sideritis SPP або інакше Сідерітіс Діоскуріда, отримав свою назву від грецького слова “залізо”( сідеро) завдяки цілющим властивостям рослини від ран, нанесених залізною зброєю. На Криті він відомий як “malotira”, його назва, за превалюючою версією, походить з італійських слів «мале» (хвороба) й “tirare” (опір), тому що в венеціанському Криті вважався панацеєю від застуди та респіраторних захворювань.

Tsai tou vounou2

Його види

Зростає в кам’янистих місцях на великих висотах. Сорт Сідерітіс містить безліч видів рослин (понад 150 видів), котрі, як правило мають маленькі жовті квіти. Але більшість рослин, що вживаються корінним населенням, знахяться під загрозою зникнення. Греція та Іспанія є країнами з найвищим споживанням гірського чаю. У горах Греції росте близько 17 видів, найбільш відомими з яких є наступні: Sideritis athoa (чай Vlach-Афон), Sideritis clandestina (Тайгетос, Хелмос), Sideritis scardica (чай Olympus), Sideritis raeseri (чай Парнасу), Sideritis syriaca (malotira Крит) та Sideritis Евія (чай Евії).

При поставці в лабораторію

Традиційно в Греції гірський чай цінується за його благотворний вплив при застудах та запаленнях верхніх дихальних шляхів та при боротьбі з розладом шлунку та шлунково-кишковими розладами, і вважається спазмолітичним та знеболювальним. Але ці традиційні форми використання підтверджено й з наукової точки зору.

Класичний, звичайний, чай не має нічого спільного з гірським чаєм. Звичайний чай є більш в’язким через високий вміст поліфенолів, на відміну від гірського чаю.

Пийте Гірський чай і будьте здорові!

Переклад: Яна Гончар-Куклас

Джерело: Ukranorama

ПС. Гірський чай можна придбати як на невиличих ринках, так і в супермаркетах. Зазвичай він продається ось в таком вигляді.

Tsai tou vounou1

Але останнім часом приймає й більш “цивілізовані” форми ) Tsai tou vounou3 Tsai tou vounou4