Пієрія. Лєптокарья (Λεπτοκαρυά)

Pieria_Leptokarya Одним із найпривабливіших населених пунктів Пієрії є Лєптокарья (Λεπτοκαρυά).
Чим же відрізняється це селище від інших?


* Атмосфера. У ньому чудовим чином поєднуються європейська помірність і грецькі традиції. Тут немає середземноморського шуму-гаму, автомобільного трафіку, показухи. Разом із тим тут – сієста, життя після півночі, «сєга-сєга» та інші традиційно грецькі правила життя.
* Ціни. Місцеві жителі, а так само кафе-таверни не завищують ціни і не занижують якість. Лєптокарья – це відпочинок на будь-яку кишеню. Бажаєш бюджетно – є апартаменти, бажаєш дорого – є готелі 4-5 зірок «ол інклюзів». Продукти завжди свіжі, від місцевих фермерів. На ринку або з машини фрукти навіть дешевші, ніж в Афінах.

Pieria_Leptokarya1

* Люди. Зявдяки їхнім зусиллям всюди панує чудова атмосфера курортного міста. Місцеві жителі, які працюють з ранку до ночі, привітні й щиро усміхнені, не виглядають загнаними та такими, що надають вам послугу через силу.
* Розташування. Всього лише в 70 км від Салонік, біля підніжжя гори Олімп (тієї самої, де засідали давньогрецькі боги).
* Довкілля. Чудова природа. В радіусі 50 км жодного промислового підприємства. Лише неймовірна гора, що височіє над селищем.

Pieria_Leptokarya2GI

* Узбережжя. Пляж піщаний (трохи дрібного каміння) і нескінченна набережна для прогулянок.
Pieria_Leptokarya3GI
* Транспортне сполучення. Мабуть, це єдине прибережне селище, в якому є залізнична станція. Крім того, є й автобусні лінії. Лєптокарья розміщена прямо біля траси Афіни-Салоніки, ті, хто мандрують автомобілем – не пропустять.

Pieria_Leptokarya4
* Комфорт. У цьому містечку, все, що потрібно для життя й відпочинку – в пішій доступності. Це і супер-маркет з величезним вибором товарів і продуктів за цінами нижчими, ніж в будь-якому іншому туристичному місці.
* Екскурсійна програма. Немає місця нудьзі. Навколо стільки пам’яток … А якщо проїхати далі, то й двох тижнів може бути замало, щоб все побачити.

Що таке Лептокарья?!
Селище, з одного боку обмежене височенною горою, а з іншого – морем, поділене навпіл залізницею. Від моря до гори йде некрутий підйом.

Залізнична станція – це центр, звідси й почнемо огляд.
Від станції вниз до набережної та пляжу веде широка дорога з двостороннім рухом. Але через те, що правил паркування немає, то ця вулиця звужується до одно смугової, є можливості маневрувати).

Pieria_Leptokarya5
На цій вулиці є всі необхідні заклади:
– Таверни, кафе, сувлакері, інший фаст-фуд, кондитерська, морозиво, пекарня (свіжий хліб, булочки, печиво), овочі-фрукти.
– Два супер-маркети, де ви знайдете ВСЕ: і їжу, і косметику, і підгузки, і речі для пляжу і т.п.
– Магазини з сувенірами, пляжним приладдям, виробами із золота, одягом, виробами з хутра-шкіри, взуття.
– Офіс лікаря, який також працює з туристичними страховками.

Тільки аптеки немає. За медикаментами треба йти у верхню частину Лєптокарьї.

Паралельно до цієї великої вулиці є кілька невеликих вуличок із одностороннім рухом, де завжди можна знайти місце для паркування.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Уздовж набережної також дорога з двостороннім рухом і двома тротуарами для пішоходів по узбіччях.

Pieria_Leptokarya7GI

Ця фотографія зроблена рано вранці, тому така порожня. А зазвичай узбіччя заповнене автомобілями.
На набережній багато таверн, кафе. Останні ставлять столики прямо на пляжі, а також надають шезлонги під парасольками.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Весь район вниз від залізниці сповнений готелів, апарт-готелів (про це докладніше в наступній розповіді). Це як правило 3-4 поверхові сучасні будинки. Рідко зустрічаються приватні будиночки місцевих, але й у них зазвичай один поверх надається під оренду.

Pieria_Leptokarya9

Якщо рухатися від залізничної станції вгору, у напрямку до гори, то перше, що трапиться – центральна площа селища. Ще кілька років тому там було досить порожньо, тепер біля невеликого парку – кілька дитячих майданчиків.

Pieria_Leptokarya10
Від центральної площі вгору йде пішохідна вулиця.
Відразу зліва аптека.
А далі … багато-багато магазинів і пішоходів. Є також кафе і сувлакєрі, і піцерія тощо.

Pieria_Leptokarya11

Цей район Лєптокарьї в основному населений місцевими. Але є і декілька апарт-готелів, простих будинків з квартирами в оренду.
Ось так, наприклад, виглядає ця пішохідна дорога з самого (майже) останнього будинку Лєптокарьї. На горизонті море)

Pieria_Leptokarya12

Цими вулицями, звичайно ж, Лєптокарья не обмежується. Планування селища дуже просте – квадратами. Паралельно і перпендикулярно багато інших вулиць і вуличок, які можна досліджувати вечорами.

Що ще можна додати? Стільки людей, скільки бачимо на фото, можна зустріти тільки влітку, в сезон. Осінь, зима, весна – селище порожнє, але не мертве. На набережній все працює. Деякі готелі мають кімнати з опаленням, можна орендувати і взимку. Насамперед, йдеться про тих греків, які втікають із великих міст на вихідні для релаксації.